PUSTAKI CERAMICZNE – TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Pustak ceramiczny jest bardzo popularnym materiałem używanym do budowy ścian domów czy innych budynków. 


Konstrukcją różni się od zwykłych cegieł ceramicznych przede wszystkim rozmiarem. Pustaki są dużo większe. W środku pustaków znajdują się otwory o różnych wielkościach oraz kształtach. Otwory układane są naprzemiennie, w celu uzyskania lepszych parametrów izolacyjnych. Przez swój rozmiar, większy od wspomnianych cegieł, ściany z nich wybudowane posiadają mniej spoin, co pozytywnie wpływa na izolację budynków.

Pozytywne cechy pustaka ceramicznego to między innymi: trwałość, wytrzymałość, niska nasiąkliwość, dobra odporność na mróz oraz wysokie temperatury i inne czynniki atmosferyczne, wysoka izolacyjność termiczna oraz dobra izolacyjność akustyczna, a także niska nasiąkliwość.

Popularne wzory pustaka ceramicznego to na przykład:

  • pustak max, który należy do największych pustaków, wykorzystywany do budowy zewnętrznych ścian dwuwarstwowych, ścian osłonowych oraz w ścianach nośnych wewnętrznych i działowych
  • pustak U, stosowany do budowy ścian konstrukcyjnych wewnętrznych i zewnętrznych, jest bardzo wytrzymały oraz tani
  • pustak Sz, wykorzystywany do budowy ścian konstrukcyjnych, działowych, nośnych i samonośnych wewnętrznych.

Inne popularne rodzaje pustaka ceramicznego to: pustaki wentylacyjne oraz dymowe (kominowe).

Pustaki ceramiczne pozwalają na szybką budowę ścian oraz są proste w eksploatacji i renowacji. Są lekkie i nietoksyczne. Dzięki temu jest to bardzo często wybierany materiał do budowy ścian budynków.

http://roletowo.pl

 

Posted in WWW